Elektrické bicykle: vlastnosti a výhody

Elektrické bicykle: vlastnosti a výhody

Elektrobicykle sú skutočným komfortom, praktickosťou a prínosom! S jeho pomocou prejdete desiatky kilometrov slušnou rýchlosťou a bez väčšej námahy.

Na prvý pohľad sa elektrobicykel takmer nelíši od tradičného bicykla, no rysom prvého z nich je prítomnosť motora, a to je dosť podstatný rozdiel. Nachádza sa v zostave vozíka a batéria je ukrytá v ráme. Práve tieto prvky zabezpečujú jednoduchosť jazdy.

Ďalším dôležitým detailom je ovládač. Pomáha regulovať výkon motora úpravou krútiaceho momentu a napätia v závislosti od stavu nabitia. Čím výkonnejší je motor bicykla, tým lepšie sú jeho schopnosti v teréne a rýchlosť zrýchlenia. Zvyčajne je výkon motora od 350 do 500 W alebo viac. Zároveň existujú rôzne možnosti pre elektrobicykle: horské, mestské, krosové a iné, takže si môžete vybrať model, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a jazdným podmienkam.

Aké sú výhody elektrobicyklov

Radi bicyklujete, no ťažké bremená sú pre vás zakázané alebo náročné? Elektrobicykel vám umožní maximálne potešenie z bicyklovania bez zdravotných rizík!

Motor elektrobicykla vám pomôže vyjsť do strmého kopca, ktorý bude spásou pre problémové kolená. Ľahké šliapanie do pedálov nepreťažuje kardiovaskulárny a dýchací systém. A čo viac, minimalizuje sa aj riziko podchladenia na cestách, pretože miniete menej námahy a nespotíte sa.

  • Ste začiatočník a nie ste si istý, či zvládnete dlhé výlety na bicykli? Motor na tomto bicykli vám pomôže šliapať a vynaložiť o polovicu menej úsilia ako na bežnom bicykli.
  • Potrebujete sa rýchlo dostať na správne miesto? Elektrobicykel má vysokú dynamiku zrýchlenia. Moderné elektromotory sú schopné vyvinúť rýchlosť najmenej 30 km. za hodinu v sekundách!
  • Tiež si nemusíte robiť starosti s údržbou. Mechanizmus elektrobicykla je jednoduchý a premyslený. Na nabitie batérie potrebujete bežnú zásuvku 220 V. A ak ste zrazu nevypočítali kapacitu batérie, pedálovať môžete kedykoľvek.

Elektrobicykle si navyše zachovávajú všetky výhody bežných modelov. Sú skladné a manévrovateľné, takže zápchy či úzke chodníky pre nich nie sú prekážkou. Ide o ekologický spôsob dopravy, pretože nevyžaduje benzín a iné ekologicky škodlivé palivá. Elektrobicyklom nerobí problém ani terén a zasnežené cesty. Prekonávanie náročných ciest bude mnohonásobne pohodlnejšie a rýchlejšie, bez titánskeho napätia.

Ak ste vždy snívali o ponorení sa do aktívneho sveta jazdcov, nevzdávajte sa týchto dobrodružstiev a potešenia – elektrický bicykel sa stane spoľahlivým železným koňom na prechádzky mestom aj na jazdu po lesných cestách a horských svahoch!