5 hlavných dôvodov, prečo si kúpiť elektrobicykel

Vravíte si, že elektrobicykel určite nie je pre Vás? Doma v pivnici predsa máte klasický bicykel, na ktorom ste nejazdili už možno päť rokov! To síce môže byť pravda. No s elektrobicyklom to môže byť celkom iné, ako s klasickým bicyklom. Vyskúšať by ste ho mohli aj pre tieto dôvody.

  1. Je skvelý ak chcete športovať, no nie ste v ideálnej kondícii. Prečo? Pretože elektrobicykel má motor, ktorý Vás môže poháňať, ak to chcete. Ale nemusí, ak si to neprajete! Takže ak sa rozhodnete, že začnete bicyklovať, na začiatok môže byť elektrobicykel ideálnym pomocníkom.
  2. Pretože je perfektnou náhradou klasických dopravných prostriedkov. Nebaví Vás tlačiť sa v MHD pri ceste do práce? A cestovať každý deň autom je pre Vás nákladné? Tak voľte elektrobicykel. Do práce prídete bez toho, aby ste sa vôbec zapotili.
  3. Pretože šetríte životné prostredie. Ak by sa aspoň časť vodičov motorových vozidiel rozhodla, že vymenia autá za elektrobicykel, životnému prostrediu by to určite pomohlo!
  4. Je skvelý aj pre tých, čo majú zdravotné problémy. Ak ste napríklad po operácii a nemôžete sa príliš zaťažovať, no pohyb v prírode Vám predsa len chýba, práve elektrobicykel Vám ho môže zabezpečiť. A to tak, že svoj zdravotný stav nepoškodíte.
  5. Nehrozia Vám zápchy. Klasické zápchy na slovenských cestách ste už určite zažili. Nič príjemné, najmä ak sa ponáhľate do práce. S elektrobicyklom Vás dopravné zápchy nemusia trápiť.

Má elektro-bicykel aj nevýhody?

Tak, ako je to pri všetkom, aj tu existujú určité nevýhody. Všetko však závisí od uhla pohľadu. A čo je pre niekoho mínusom, pre iného môže byť plusom. A tak je to aj pri elektrobicykloch. Aké sú teda ich nevýhody? Za nevýhodu možno považovať to, že sú v porovnaní s klasickými bicyklami drahšie, čo je však pochopiteľné. Sú tiež o niečo ťažšie, čo však nemusí prekážať každému. Pre niekoho je nevýhodou tiež to, že si elektrobicykel sám neopraví. V prípade poruchy sa zrejme budete musieť obrátiť na servis. Napriek týmto menším nevýhodám si však elektrobicykle získavajú čoraz viac fanúšikov a v našich uliciach ich môžeme pozorovať čoraz častejšie!

 
Autorské právo: giovannicaito / 123RF Reklamní fotografie